Wzrasta świadomość przedsiębiorców na temat roli, jaką spełniają innowacyjne systemy zarządcze w usprawnieniu pracy organizacji. Ciągle jednak proces wdrożenia systemu ERP uznawany jest za skomplikowany. 

W Integris, staramy się by projekty realizowane przez nas były wdrażane w sposób zadowalający dla klientów oraz by przynosiły porządane efekty, dlatego stosujemy się do metodyki wdrożeniowej Sure Step, opracowanej przez dostawce oprogramowania - firmę Microsoft, która jest idealnym rozwiązaniem przy złożonych, wieloetapowych projektach, takich jak wdrożenia oprogramowania klasy ERP.

Metodyka Sure Step dzieli się na 6 etapów:

1. Diagnoza - wstępna analiza potrzeb i wymagań klienta. Określenie głównych założeń.

2. Analiza - szczegółowa analiza wszystkich procesów zachodzących w firmie.

3. Projekt - plan wdrożenia poszczególnych istniejacych już elementów oraz możliwości rozbudowy programu o odpowiednie dla danej branży/ specyfiki biznesu funkcje.

4. Budowa - Określenie parametrów standardowych funcjonalności systemu oraz modyfikacja i rozszerzenie go o nowe fukncje.

5. Uruchomienie programu oraz szkolenia dla użytkowników, 

6. Badanie - testy programu i jego funkcjonalności oraz opieka powdrożeniowa


Oprócz tego wyróżnia się dwa dodatkowe etapy : optymalizacja oraz upgrade (czyli nowa wersja programu).

Zastosowanie się do poszczególnych etapów wdrożenia pozwala nam zapewnić najwyższą jakość oferowanych usług i przyczynić się do sprawnego oraz bezbłędnego procesu implementacji, a naszym klientom daje możliwość zapoznania się z systemem i możliwość dostosowania poszczególnych funkcji jeszcze na etapie programowania i testowania programu.