INTEGRIS Doświadczona kadra

Wszystko o MPP, czyli o Metodzie Podzielonej Płatności, z jęz. angielskiego "Split Payment".

Co to jest i na czym polega Split Payment?

-Zgodnie z projektem Ministerstwa Finansów, od 1 lipca b.r. zaczął obowiązywać nowy Mechanizm Podzielonej Płatności (MPP), z ang. Split Payment. 

-Możliwe jest rozdzielenie podczas płatności: zapłaty netto i VAT. Zapłata za nabyty towar lub usługę jest realizowana dwutorowo: wartość netto może być wpłacona na standardowy rachunek bankowy, natomiast kwota podatku VAT na specjalny rachunek - tylko do tego przeznaczony (banki zobowiązane są prowadzić takie konta bezpłatnie). 

-Korzystanie z modelu Split Payment jest na razie dobrowolne.

-Podzielona płatność dotyczy tylko przedsiębiorców roliczających się z podatku VAT.

-Możliwość dysponowania środkami zgromadzonymi na koncie VAT przez sprzedawcę jest ograniczona do zapłaty VAT do urzędu lub na rzecz własnych dostawców.

Integris proponuje kompleksowe rozwiązanie pozwalające na realizację tych funkcjonalności w systemie Microsoft Dynamics AX (Dynamics 365) i automatyzację procesów z tym związanych. Nasze rozwiązanie udostępnia narzędzia do śledzenia podatku płaconego za pomocą MPP, generowanie plików płatności i importowanie plików wyciągów - zawierających zarówno przychodzące, jak i wychodzące zrealizowane płatności z użyciem MPP - w taki sposób, aby umożliwić korzystanie z MPP i uzyskanie korzyści z tego wynikających.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Split Payment , JPK lub RODO - skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów. Zapraszamy do współpracy.

Integris
Microsoft Partner
Axpact