Microsoft wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów.

W dziedzinie systemów ERP następuje ciągły rozwój, w standardowej wersji dodawane są nowe funkcjonalności, możliwości integracji, wdrażane są nowe technologie. Jednocześnie badania wskazują, że “Osiem na dziesięć przedsiębiorstw (80%) przyznaje, że zmodyfikowały swój system ERP w sposób umiarkowany lub znaczący w celu dostosowania go do unikalnych wymagań biznesowych swoich firm” (źródło: https://www.computerworld.pl/news/ERP-wymiana-czy-modyfikacja,407718.html). W związku z tym proces aktualizacji (ang. upgrade) systemu ERP jest zazwyczaj kosztowny i długotrwały. Technologia wprowadzona w Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations ma służyć m.in. pogodzeniu tych dwóch, wydawałoby się sprzecznych celów: zachowania modyfikacji, wykonanych na potrzeby klienta i jednocześnie udostępniania nowych funkcjonalności “na bieżąco”. Microsoft właśnie ogłosił kolejne kroki w tym kierunku. Wcześniej w tym roku firma zobowiązała się do dostarczania głównych aktualizacji programu Dynamics 365 dwa razy w roku, aby zapewnić przewidywalność wokół nowych możliwości i umożliwić jasny plan działania swoim klientom i partnerom. Ma to na celu obniżenie kosztów aktualizacji, zapewnienie wszystkim użytkownikom dostępu do najnowszych funkcji, ulepszeń wydajności i oferuje lepszą obsługę pomocy technicznej.

Oto niektóre kluczowe punkty udostępnione w poście, na blogu Microsoft, przez Mo Osborne, Wiceprezes i Dyrektora Operacyjnego ds. Inżynierii aplikacji biznesowych firmy Microsoft:

  • Wszystkie aplikacje Microsoft Dynamics 365 będą teraz dążyć do dwóch głównych aktualizacji rocznie, w kwietniu i październiku. Będą oferować one nowe możliwości i funkcjonalności programu. Jak wyjaśnia Mo Osborne: “Te aktualizacje będą zgodne z poprzednimi wersjami, więc Twoje aplikacje i dostosowania będą nadal działać po aktualizacji. Nowe funkcje z poważnymi, zakłócającymi nawigację zmianami w interfejsie użytkownika są domyślnie wyłączone. Oznacza to, że administratorzy będą mogli najpierw przetestować włączenie tych funkcji do ich organizacji. “
  • Regularne aktualizacje wydajności i poprawy niezawodności programu będą nadal wdrażane przez cały rok. Firma Microsoft rozkłada aktualizacje w czasie i ściśle monitoruje aktualizacje na wypadek jakichkolwiek problemów.
  • Firma Microsoft oferuje dostęp do aktualizacji usługi Dynamics 365 przed wdrożeniem do produkcji. Począwszy od aktualizacji w kwietniu 2019, można będzie zatwierdzić główne aktualizacje w środowisku testowym jeszcze przed uruchomieniem programu. „Jeśli napotkasz się na jakiekolwiek problemy podczas testowania aktualizacji, Microsoft postara się ściśle współpracować, aby wesprzeć Cię i rozwiązać problemy w odpowiednim czasie, by zapewnić ciągłość działania Twojej organizacji.” – zapewnia Mo Osborne.

Przypominamy, że najważniejsze publikacje z informacjami o upgradach, będą publikowane na blogu Microsoft, który rozpoczął się od pierwszej publikacji wiosną tego roku (Spring release update). Będzie to kontynuowane jako standardowa praktyka, jak ogłosiła Mo Osborne. Nowy blog służy jako punkt odniesienia dla klientów, którzy mogą poszukiwać dodatkowych szczegółów.

Informacje o nadchodzących aktualizacjach będą publikowane na kilka miesięcy przed każdą ważną aktualizacją, aby pomóc firmom zaplanować nowe możliwości. Informacje o wydaniu aktualizacji jesiennej 2018 zostaną opublikowane 23 lipca podczas szczytu Business Applications Summit w Seattle.