Biała lista podatników VAT dla Dynamics AX

Od 1 września 2019r. obowiązują przepisy związane ze zmianami w ustawie o podatku od towarów dotyczące tzw. Białej listy podatników VAT. W związku z tym, miło nam poinformować, że jako firma Integris, mamy przygotowane rozwiązanie “Biała Lista Podatników dla Microsoft Dynamics AX”.

Biała lista zawiera wiele rozproszonych wcześniej danych o podatnikach, w tym również numery rachunków bankowych przedsiębiorców, na które kontrahenci powinni dokonywać wpłat (są to konta wpisane w zgłoszeniu identyfikacyjnym/aktualizacyjnym NIP lub CEIDG). Na Białej liście podatników będą mogły być umieszczane wyłącznie rachunki rozliczeniowe. Ma to na celu wyeliminowanie procederu płatności na rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące białej listy podatników w Dynamics AX – skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów. Zapraszamy do współpracy.

Proponujemy także zapoznać się z pozostałymi rozwiązaniami dodatkowymi naszej firmy.

Kolejny klient rozpoczął pracę z Dynamics 365 for Finance and Operations “w chmurze”

Z początkiem czerwca nasz kolejny klient rozpoczął użytkowanie produkcyjne systemu Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations w formule SaaS (“w chmurze”). Jest to nowoczesna polska firma produkcyjna z branży produkcji meblarskiej posiadająca spółkę handlową w Niemczech. Głównym celem wdrożenia była maksymalna automatyzacja procesów, w szczególności w obszarze planowania i harmonogramowania produkcji oraz procesów międzyfirmowych. Wdrożenie trwało niecałe 5 miesięcy i było w całości realizowane przez Integris Systemy IT Sp. z o.o.

Partner Integris światowym liderem usług Microsoft Dynamics 365

Miło nam poinformować, że partner firmy Integris, z aliansu DynamicsPact, firma Avanade została nazwana liderem globalnego rynku usług związanych z Microsoft Dynamics 365. Badanie zostało przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą Forrester. Poniżej prezentacja wyników badań – zgodnie z metodyką firmy Forrester im firma jest prezentowana bliżej prawego górnego rogu tym lepiej.

Kolejny sukces Integris! Oprogramowanie KIOSK „Produktem Roku 2018”!

9 kwietnia 2019r. w Warszawie, w Hotelu Sound Garden Airport odbyła się kolejna edycja konferencji oraz wystawy Przemysł 4.0. Uczestniczyli w niej specjaliści z szeroko pojętej branży przemysłowej i technologicznej. Po zakończeniu konferencji odbyła się również ceremonia wręczenia nagród „Produkt Roku 2018” w konkursach organizowanych przez redakcje magazynów „Control Engineering Polska” i „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu”.

Konferencja Przemysł 4.0 to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone najnowszym technologiom. W trakcie tegorocznej edycji poruszone zostały tematy jakie jak:

  • Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT),
  • Big Data,
  • Bezpieczeństwo sieci,
  • Cloud Computing,
  • Artificial Intelligence (AI) / Augmented Realtiy (AR) / Virutal Reality (VR) dla przemysłu,
  • Edge Computing, itd.

Wydarzenie to było świetną okazją do spotkania uznanych ekspertów w dziedzinie badań, rozwoju i nauki, jak również doświadczonych inżynierów. W trakcie wykładów prelegenci przedstawiali swoje najnowsze rozwiązania i wyniki badań oraz ich wpływ na użytkowników i kadrę kierowniczą. W konferencji wzięło udział ponad 200 uczestników i przedstawiono 18 prezentacji dotyczących Przemysłu 4.0. Podczas wydarzenia można było również przyjrzeć się wystawie, w której uczestniczyli uznani dostawcy technologii i produktów związanych z nowoczesną produkcją. Pełną relację znajdziecie Państwo na stronie: http://przemysl40.eu/

Po zakończeniu konferencji odbyła się także ceremonia wręczenia nagród „Produkt Roku 2018” w konkursach organizowanych przez redakcje magazynów „Control Engineering Polska” i „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu”. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć, które ze zgłoszonych produktów zyskały uznanie Jury i czytelników obu magazynów.

W konkursie organizowanym przez magazyn „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu” wzięło udział ponad 250 rozwiązań zgłoszonych przez ponad 150 firm. Tytuł Produktu Roku 2018 został przyznany w 17 kategoriach. Były to rozwiązania krajowe i zagraniczne, które zostały wprowadzone na rynek polski w 2018 r., mające zastosowanie w zakładach przemysłowych. Zostały one ocenione według następujących kryteriów:

  • innowacyjności,
  • przydatności w praktyce,
  • łatwości użycia,
  • potencjalnych zysków ekonomicznych i pozaekonomicznych związanych z zastosowaniem produktu.

Do udziału w konkursie zgłosiliśmy również nasz produkt – autorski moduł „Kiosk”, pozwalający uprościć proces obsługi załadunków w firmie. Rozwiązanie to składa się z oprogramowania dedykowanego na panele dotykowe, które pozwalają na wprowadzenie danych identyfikujących kierowcę oraz funkcjonalności w Microsoft Dynamics AX 2012 R3 pozwalającej na automatyzację procesów.

Niezmiernie miło nam poinformować, że „Kiosk” został „Produktem Roku 2018” w kategorii: Oprogramowanie dla działu utrzymania ruchu i produkcji. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszymy się, że nasz produkt został doceniony przez Jury oraz przez czytelników. Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

#ProduktRokuUR

Odbierający dyplom: Pan Arkadiusz Zimniak – Prezes/Członek Zarządu, Integris Systemy IT Sp. z o.o.
Laureaci konkursu “Produkt Roku 2018” organizowanego przez magazyn „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu”
Konferencja Przemysł 4.0 w Hotelu Sound Garden, Warszawa 2019

 

Członek Zarządu Integris Systemy IT we władzach DynamicsPact!

W dniach 27-29 marca 2019r., w Amsterdamie odbyło się coroczne spotkanie członków DynamicsPact – największego aliansu firm wdrażających systemy ERP Microsoft Dynamics. Konferencja była okazją do omówienia planów i wewnętrznych spraw związanych z DynamicsPact’em. Przedstawiono również obecną sytuację i dokonano oceny możliwych działań. Udział w spotkaniu zapewnił uczestnikom cenną wiedzę oraz motywację do podejmowania dalszych wyzwań systemowych.

Miło nam poinformować, że w trakcie tego wydarzenia, jeden z członków naszego zarządu – Paweł Gabryelczyk został wybrany do nowego Komitetu Zarządzającego DynamicsPact! Jest to wielki sukces, ponieważ do tego grona zaliczyć można tylko cztery osoby z całego świata. Dodatkowo, Paweł Gabryelczyk jest pierwszym przedstawicielem Europy Środkowo-Wschodniej we władzach DynamicsPact.

DynamicsPact to największy na świecie zespół oferujący rozwiązania z rodziny Microsoft Dynamics. Został utworzony w celu rozwoju globalnej sieci ekspertów systemu MS Dynamics AX, współpracujących ze sobą w realizowaniu wysokiej jakości projektów. Odpowiada za ponad 12% wszystkich wdrożeń Dynamics 365 Finance and Operations wykonanych na całym świecie, a oto pełen skład Komitetu Zarządzającego:

 •            Hasses Bergman, Scales (Dania),

•             Ian Herlevsen, Prodware (Francja),

•             Rob Hawley, SIS Global (RPA),

•             Paweł Gabryelczyk, Integris (Polska).  

 

 

 

 

Wiosenna aktualizacja Dynamics 365 for Finance and Operations.

Co nowego w Dynamics 365 for Finance and Operations?

Już w kwietniu Microsoft wypuści na rynek Aktualizację do Dynamics 365 for Finance and Operations, jedną z dwóch głównych wydań publikowanych w ciągu roku. O nadchodzących zmianach można przeczytać na stronie Microsoft Docs.

D365 umożliwia firmom szybkie dostosowywanie się do zmieniających się wymogów rynkowych oraz napędza szybki rozwój firmy. W kwietniowym wydaniu – Release Notes, najważniejszą zmianą wydaje się być wprowadzenie „Jednej Wersji” oprogramowania (wersja 10), która łączy wszystkich użytkowników. Oznacza to zmiany w zakresie wsparcia i pozwala społeczności pozostawać w regularnym trybie aktualizacji. Główne możliwości wprowadzone w tej wersji będą dostępne dla klientów w regularnym trybie miesięcznym i będą one spersonalizowane, co umożliwi klientom możliwość decydowania, czy chcą (opt-in) skorzystać z danej funkcjonalności, w zależności od tego co dana aktualność przewiduje, oraz wdrożenie ich we własnym tempie. Czynnikiem napędzającym nowe funkcjonalności jest zwiększenie wydajności oraz opłacalności – zwrot inwestycji wdrożenia. Ta wersja koncentruje się również na rozwiązaniach z zakresu „user experience” czyli zadowolenia użytkownika systemu z rozwiązania. Udoskonalenia te zostały opracowane na podstawie badań NPS ( Czyli Net Promoter Score – narzędzie oceny lojalności klientów danej firmy. Jest alternatywną metodą oceny dla tradycyjnych badań satysfakcji klientów. Zakłada się, że wartość NPS jest skorelowana ze wzrostem przychodów, a po raz pierwszy została opisana w Harvard Business Review w 2003r. pt. „One Number You Need To Grow”). Docelowe obszary tych udoskonaleń obejmują: wydajność, zgodność, automatyzację oraz obsługę techniczną usługi.

Źródła:

1. Microsoft Docs

2. Wikipedia

3. Harvard Business Review

Nowe wdrożenie D365 w “chmurze”

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy kolejne wdrożenie systemu Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations. Klientem jest nowoczesna polska firma produkcyjna posiadająca spółkę handlową w Niemczech. Głównym celem wdrożenia jest maksymalna automatyzacja procesów, w szczególności w obszarze planowania i harmonogramowania produkcji oraz procesów międzyfirmowych. Wdrożenie ma być skoncentrowane na jak najszybszym uruchomieniu Systemu i uzyskaniu zakładanej wartości dodanej, w związku z tym wybrano formułę pracy SaaS (“w chmurze”) oraz zwinną metodykę wdrożenia.

Kanał na YouTubie

Zapraszamy wszystkich do oglądania naszych filmików na YouTube’ie. Jeśli szukasz wskazówek dotyczących obsługi systemu ERP Microsoft Dynamics 365, jesteś we właściwym miejscu! W serii filmików prezentowanych przez naszych konsultantów pokażemy Ci jak szybko skonfigurować funkcje dostępne w systemie oraz dostosować go do współpracy z innymi programami. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału na YT. Miłego oglądania!