Wiosenna aktualizacja Dynamics 365 for Finance and Operations.

Co nowego w Dynamics 365 for Finance and Operations?

Już w kwietniu Microsoft wypuści na rynek Aktualizację do Dynamics 365 for Finance and Operations, jedną z dwóch głównych wydań publikowanych w ciągu roku. O nadchodzących zmianach można przeczytać na stronie Microsoft Docs.

D365 umożliwia firmom szybkie dostosowywanie się do zmieniających się wymogów rynkowych oraz napędza szybki rozwój firmy. W kwietniowym wydaniu – Release Notes, najważniejszą zmianą wydaje się być wprowadzenie „Jednej Wersji” oprogramowania (wersja 10), która łączy wszystkich użytkowników. Oznacza to zmiany w zakresie wsparcia i pozwala społeczności pozostawać w regularnym trybie aktualizacji. Główne możliwości wprowadzone w tej wersji będą dostępne dla klientów w regularnym trybie miesięcznym i będą one spersonalizowane, co umożliwi klientom możliwość decydowania, czy chcą (opt-in) skorzystać z danej funkcjonalności, w zależności od tego co dana aktualność przewiduje, oraz wdrożenie ich we własnym tempie. Czynnikiem napędzającym nowe funkcjonalności jest zwiększenie wydajności oraz opłacalności – zwrot inwestycji wdrożenia. Ta wersja koncentruje się również na rozwiązaniach z zakresu „user experience” czyli zadowolenia użytkownika systemu z rozwiązania. Udoskonalenia te zostały opracowane na podstawie badań NPS ( Czyli Net Promoter Score – narzędzie oceny lojalności klientów danej firmy. Jest alternatywną metodą oceny dla tradycyjnych badań satysfakcji klientów. Zakłada się, że wartość NPS jest skorelowana ze wzrostem przychodów, a po raz pierwszy została opisana w Harvard Business Review w 2003r. pt. „One Number You Need To Grow”). Docelowe obszary tych udoskonaleń obejmują: wydajność, zgodność, automatyzację oraz obsługę techniczną usługi.

Źródła:

1. Microsoft Docs

2. Wikipedia

3. Harvard Business Review

Nowe wdrożenie D365 w “chmurze”

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy kolejne wdrożenie systemu Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations. Klientem jest nowoczesna polska firma produkcyjna posiadająca spółkę handlową w Niemczech. Głównym celem wdrożenia jest maksymalna automatyzacja procesów, w szczególności w obszarze planowania i harmonogramowania produkcji oraz procesów międzyfirmowych. Wdrożenie ma być skoncentrowane na jak najszybszym uruchomieniu Systemu i uzyskaniu zakładanej wartości dodanej, w związku z tym wybrano formułę pracy SaaS (“w chmurze”) oraz zwinną metodykę wdrożenia.

Kanał na YouTubie

Zapraszamy wszystkich do oglądania naszych filmików na YouTube’ie. Jeśli szukasz wskazówek dotyczących obsługi systemu ERP Microsoft Dynamics 365, jesteś we właściwym miejscu! W serii filmików prezentowanych przez naszych konsultantów pokażemy Ci jak szybko skonfigurować funkcje dostępne w systemie oraz dostosować go do współpracy z innymi programami. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału na YT. Miłego oglądania!

Ranking najlepszych uczelni wyższych 2018

Miło nam poinformować, że wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej, w którym wdrożyliśmy laboratorium dydaktyczne Microsoft Dynamics zajął 4 miejsce w rankingu najlepszych wydziałów ekonomicznych polskich uczelni. Co rok gazeta „Rzeczpospolita” publikuje ranking czołowych uczelni wyższych w Polsce. O tak wysokim miejscu poznańskiej Politechniki zadecydowała m.in. bardzo wysoka ocena za jakość nauczania. W wyposażonych przez Integris laboratoriach corocznie kilkuset studentów ma okazję do zapoznania się z jednym z najnowocześniejszych systemów ERP na świecie Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations oraz Dynamics AX.
Integris już od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania informatyczne przeznaczone m.in. dla szkolnictwa wyższego, a doświadczenie które zdobyliśmy przez lata współpracy z uczelniami wyższymi pozwoliły nam zdefiniować ich najczęstsze potrzeby.
Jeśli Twoja firma posiada Microsoft Dynamics AX lub D365FO i borykasz się z problemami, w których zasadne jest wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki, serdecznie zapraszamy do kontaktu !

Konferencja Przemysł 4.0 – Wrocław, 14 Listopad 2018

Już po raz 5 wzięliśmy udział w konferencji Manufacturing Summit 4.0 – jednej z najbardziej rozpoznawalnych konferencji technologicznych w Polsce. Tegoroczne spotkanie odbyło się 14 listopada, 2018 we Wrocławiu, gdzie zebrało się ponad 100 delegatów i przedstawicieli firm z branży przemysłu wytwórczego zainteresowanego opracowaniem cyfrowych strategii. Spotkanie przyciągnęło autorytety ze strony biznesowych i branżowych środowisk, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą oraz omawiali ważny problem związany z cyfrową transformacją produkcji.
Czwarta rewolucja przemysłowa o której tak dużo się teraz słyszy, sprawia że coraz częściej zastanawiamy się czy to już pora na wdrożenie cyfryzacji i automatyzacji w przedsiębiorstwach, tzw. transformacji cyfrowej biznesu. Najpierw jednak prelegenci skupili się na omówieniu istniejących problemów i zagadnień w organizacji i kulturze pracy:

 • zarządzanie danymi w przedsiębiorstwach dla ulepszenia biznesu
 • dlaczego Przemysł 4.0 zyskuje dużą popularność i co możemy zyskać dzięki wszechobecnej cyfryzacji?
 • czy firmy są gotowe na cyfrową rewolucję? Czy narzędzia dostępne na rynku odpowiadają potrzebom producentów?
 • poszukiwanie kolejnych obszarów, w których firmy będą mogły się usprawniać/rozwijać.
 • doskonalenie kultury organizacyjnej oraz coraz trudniejszej sytuacji na rynku pracy.
  W programie znalazły się m.in. wykłady i prezentacja najnowszych technologii i rozwiązań dzięki którym można poprawić wydajność fabryk i łańcuchów dostaw oraz dzięki którym produkcja będzie bardziej inteligentna. Na szczególną uwagę zasłużyła firma Microsoft, która w trakcie konferencji przedstawiła koncepcję „Fabryka Przyszłości”, zaprezentowane zostało rozwiązanie Microsoft Dynamics 365 zintegrowane z najnowszymi technologiami jak np. HoloLens. Na tym przykładzie można było zobaczyć jak wyglądać będzie przyszłość produkcji od wiodących ekspertów.
  Konferencja była wyjątkową okazją by zobaczyć, jak branża produkcyjna ocenia i wdraża Przemysł 4.0 oraz okazją do zapoznania się z nowymi technologiami i aplikacjami, które mogą poprawić efektywność w firmie, a także do nawiązania nowych kontaktów z dostawcami i z rówieśnikami z branży.

Właśnie ruszyła nasza nowa strona!

Zapraszamy wszystkich Państwa do zapoznania się z naszą nową stroną oraz do sprawdzenia naszej oferty. Specjalnie dla Państwa, nasza nowa witryna została całkowicie odświeżona, teraz można ją z łatwością otwierać na dowolnym urządzeniu. Zachęcamy do śledzenia strony oraz na profile naszych mediów społecznościowych. Wszystkie treści są na bieżąco aktualizowane, aby jak najlepiej przybliżyć Państwu naszą szeroką ofertę, dzięki której stanowimy wsparcie dla Klientów biznesowych oraz by pozostać na bieżąco w świecie nowinek z firmy Microsoft.

Microsoft ogłasza koniec podstawowego wsparcia dla starszych wersji programu Dynamics AX

Microsoft ogłasza koniec podstawowego wsparcia dla następujących produktów od 9 października 2018 roku.

Wydane produkty Data zakończenia wsparcia podstawowego Data zakończenia wsparcia dodatkowego
Microsoft Dynamics AX 2009 Service Pack 1 (SP1) 09.10.2018 12.10.2021
Microsoft Dynamics AX 2012 09.10.2018 12.10.2021
Microsoft Dynamics AX 2012 R2 09.10.2018 12.10.2021

Dla wszystkich użytkowników końcowych oznacza to, że po tej dacie tylko poprawki zabezpieczeń będą nadal dostarczane dla tych trzech wersji w przedłużonym okresie wsparcia, który będzie trwał do 12 października 2021. Więcej informacji można znaleźć na stronie support.microsoft.com.

Integris Systemy IT oferuje wsparcie dotyczące aktualizacji Microsoft Dynamics AX do nowych wersji. Najnowsza wersja oprogramowania to Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations, która łączy w sobie funkcjonalność systemu Dynamics AX oraz funkcje chmurowe platformy Microsoft Dynamics. Nasi specjaliści pomogą wybrać optymalną opcję licencjonowania, przedstawić jasną architekturę systemu docelowego i postępować zgodnie z mniej ryzykowną ścieżką aktualizacji. Jesteśmy gotowi wykorzystać szerokie doświadczenie z różnych rozszerzeń systemów ERP – w tym drobne aktualizacje techniczne oraz złożone projekty pełnego wdrożenia.
Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu omówienia szczegółów aktualizacji oprogramowania lub by dowiedzieć się więcej o naszych usługach.

ERP Technology Value Matrix 2018

W ubiegłym roku, na rynku oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) zaczęto realizować obietnicę tworzenia inteligentniejszego zaplecza procesów back-office. Czy to poprzez uczenie maszynowe (z ang. Machine Learning – ML), aby zautomatyzować transakcje bankowe, czy też łączność Internetu rzeczy (IoT), ułatwiając utrzymanie serwisowe i nowe linie biznesowe oparte na usługach, klienci ERP zaczęli zdawać sobie sprawę z korzyści, jakie Przemysł 4.0 może wnieść do produkcji, dystrybucji i firm usługowych. Od czasu ostatniej analizy systemów ERP rok temu, firma Nucleus stwierdziła, że wiodący na rynku dostawcy wdrażają technologie, które są ułatwione dzięki elastyczności i skalowalności chmury, co umożliwia klientom osiągnięcie wyższych poziomów dojrzałości w trakcie ich transformacji cyfrowej.

Na podstawie artykułu autorstwa Nucleus Research

Jak Microsoft HoloLens oraz inteligentne technologie zmienią naszą przyszłość. Microsoft Ignite 2018

Jedno z najważniejszych wydarzeń w całym kalendarzu firmy Microsoft – konferencja Microsoft Ignite już ruszyła. Coroczne spotkanie liderów biznesu rozpoczęło się 24 września w Orlando na Florydzie.
Podczas tegorocznej konferencji Ignite, Microsoft zaprezentował gamę produktów i nowych technologii, które w niedługim czasie trafią do szerszej publiczności, w programie między innymi interaktywne warsztaty, panele dyskusyjne oraz wiele nowinek technologicznych ze świata Microsoftu.
Aktualne zagadnienia które zostały poruszone na konferencji to m.in.: sztuczna inteligencja (AI), chmura obliczeniowa (Azure), wirtualna rzeczywistość (AR) oraz rozwiązania dla biznesu i nowości dla deweloperów oprogramowania Microsoft Dynamics 365 i nie tylko.
Nas szczególnie zaciekawił temat rozszerzonej rzeczywistości AR oraz mieszanej rzeczywistości z udziałem Microsoft Holo Lens.

HoloLens to zupełnie nowa technologia i rozwiązanie. Organizacje które patrzą w przyszłość wykorzystują technologię transformacyjną, aby zmienić sposób prowadzenia działalności. Technologia transformacyjna to taka, która przeniesie twoją firmę o poziom wyżej. Microsoft HoloLens pozwala wykonywać czynności, które nie były możliwe w przeszłości. Usprawnia zarządzanie działaniami, ułatwia pracę i korzystnie wpływa na organizację pracy. Jest to przyszłość wielu organizacji i być może już niedługo HoloLens stanie się kolejnym urządzeniem wykorzystywanym w firmie, podobnie jak laptopy i telefony komórkowe, które są częścią sprzętu używanego na co dzień przez pracowników. Jest to nowa technologia i jest naprawdę interesująca.

Ciekawe funkcje urządzenia Microsoft HoloLens:

 • Połączenia głosowe i wideo bez użycia rąk (handsfree)
 • Adnotacje w mieszanych rzeczywistościach: rysowanie + strzałki
 • Uwierzytelnianie Enterprise AAD i pojedyncze logowanie
 • Integracja OneDrive i udostępnianie obrazu – obsługuje formaty plików JPG, TIFF, PNG, BMP i nieanimowany GIF
 • Transmisje w technologii mieszanej rzeczywistości: użytkownicy HoloLens mogą udostępniać swój widok innej aplikacji, uruchamiając Pomoc zdalną w tle
 • Fotografowanie w trybie mieszanym: użytkownicy HoloLens mogą rejestrować różne zdjęcia rzeczywistości podczas rozmów
 • Dzielenie ekranu: Eksperci mogą wyświetlać ekran swojego komputera na widok użytkowników HoloLens
 • Wieloplatformowa funkcjonalność z Microsoft HoloLens i PC

Nowe funkcje w HoloLens to między innymi Research mode – dla firm które tworzą własne specjalistyczne aplikacje oraz nowe funkcje do zarządzania przedsiębiorstwami, takie jak wiele loginów dla tego samego urządzenia HoloLens, co ułatwia udostępnianie go w firmie. Za pomocą Media Transport Protocol możesz podłączyć swój HoloLens, skopiować i przetransportować pliki do i z urządzenia. Udoskonalone funkcje MDM ułatwiające konfigurowanie i zarządzanie urządzeniem. Możesz wyświetlać obiekty w 3d, a gdy na nie patrzysz i poruszasz się – są interaktywne. Możesz także tworzyć i wyświetlać własne wirtualne lokalizacje, pokoje, przestrzenie itp. Platforma Windows mixed reality cały czas rozwija się, abyśmy mogli spersonalizować swój rzeczywisty i mieszany świat.

Mieszana rzeczywistość (mixed reality) – fraza ostatnio coraz częściej używana przez firmę Microsoft, dla której także ogłoszona została następna aktualizacja, a dla HoloLens dostępne są nowe funkcje oraz dwie nowe aplikacje – Remote Assist oraz Microsoft Layout – w wersji preview, które już teraz testować mogą użytkownicy Dynamics 365 oraz Microsoft HoloLens. Są to tzw. Mixed reality apps – czyli aplikacje mieszanej rzeczywistości, które zamykają przestrzeń pomiędzy światem rzeczywistym a rzeczywistością rozszerzoną (AR).
Remote Assist – Zdalny ekspert może być umieszczony w dowolnym miejscu na świecie w ciągu minuty, łącząc się poprzez Microsoft Teams, gdzie można zezwolić inspektorom na zdalną inspekcję obiektów w czasie rzeczywistym. Do obiektów na całym świecie, a nawet odległych miejsc, do których nie zawsze można się dostać.