Pomagamy w walce z COVID-19!

Wierzymy, że dobro powraca, dlatego staramy się nie pozostawać bierni w sytuacji trudnej dla nas wszystkich.
Życzymy wszystkim zdrowia, siły i wytrwałości, również w niesieniu pomocy innym – teraz i na co dzień! 🙂

Microsoft ogłasza plan inwestycji 1 miliarda dolarów w transformację cyfrową w Polsce

Z przyjemnością informujemy o ogromnej inwestycji firmy Microsoft w rynek Polski, która została dzisiaj ogłoszona na konferencji online dla partnerów, klientów oraz dziennikarzy.

„Microsoft ogłosił dziś kompleksowy plan inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów, którego celem jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Fundamentem tego wielopoziomowego planu jest otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej, który ma zapewnić krajowemu ekosystemowi startupów, przedsiębiorców, firm i instytucji publicznych dostęp do bezpiecznych usług chmury obliczeniowej klasy enterprise. Microsoft i Operator Chmury Krajowej podpisali strategiczne porozumienie, którego celem jest zapewnienie eksperckiej wiedzy z zakresu transformacji cyfrowej i szerokiego dostępu do rozwiązań chmurowych dla wszystkich branż i przedsiębiorstw w Polsce.”

Więcej informacji na temat tego przełomowego planu znajdziecie Państwo na stronie https://news.microsoft.com/pl-pl/2020/05/05/polskadolinacyfrowa/.

Microsoft zapowiada aplikację Dynamics 365 Project Operations!

19 lutego Microsoft przedstawił plany rozwoju na najbliższy rok. Jedną z ważniejszych informacji jest wprowadzenie w drugiej połowie tego roku aplikacji Dynamics 365 Project Operations. Aplikacja ta połączy funkcjonalności obecne w tej chwili w Microsoft Project, Microsoft Project Service Automation oraz Microsoft Dynamics 365 for Finance. Dzięki temu będzie ona całościowym rozwiązaniem dla firm zorientowanych na świadczenie serwisu dla klientów, pozwalającym na zdobywanie większej ilości klientów, skracanie czasu dostarczania projektów oraz maksymalizację zysków. Microsoft Dynamics 365 Project Operations zaprojektowany jest do objęcia całego cyklu projektu od ofertowania aż do analiz po jego zakończeniu.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem na bieżąco informacji o aktualnym stanie prac nad Microsoft Dynamics 365 Project Operations napisz do nas (sprzedaz@integris.pl)!

Microsoft w drugim kwartale roku fiskalnego 2020 (4Q 2019) przebił oczekiwania analityków i zanotował silny wzrost!

Produkty chmurowe i serwerowe razem wzrosły o niesamowite 30 procent w stosunku rok do roku. Na to składa się 62 – procentowy wzrost w produkcie Azure. Rozwiązania serwerowe wzrosły o 10%, głównie dzięki końcu wsparcia dla systemu Windows Server 2008.

Przychody z wydajności i procesów biznesowych wyniosły 11,8 mld USD i wzrosły o 17%. Przychody z produktów Dynamics i usług w chmurze wzrosły o 12% (wzrost o 15% w stałej walucie) dzięki wzrostowi przychodów Dynamics 365 o 42%. Przychody z produktów komercyjnych i usług w chmurze wzrosły o 16%.

Microsoftowi “kierunek w stronę chmury” ewidentnie służy!

Źródło: https://itreseller.com.pl/microsoft-w-ostatnim-kwartale-2019-roku-przebil-oczekiwania-analitykow-powodem-zwiekszonych-zyskow-jest-wzrost/
https://msdynamicsworld.com/story/microsoft-q2-2020-earnings-and-revenue-outperform-commercial-cloud-growth-continues

Microsoft podwoił liczbę klientów produkcyjnych w Dynamics 365 Finance & Operations!

Według informacji z konferencji Ignite2019, w ciągu ostatniego roku Microsoft podwoił liczbę działających instalacji Dynamics Finance and Operations do ponad 1100 z liczbą aktywnych użytkowników 350 tys. Dalsze 1000 klientów jest w tej chwili w trakcie wdrożenia.

Najnowsze publiczne dane wskazują, że usługa stale rośnie w ciągu ostatniego roku. Urzędnicy Microsoft podają, że podwoili liczbę klientów produkcyjnych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a liczba aktywnych użytkowników miesięcznie (MAU) wzrosła ponad trzykrotnie w tym samym okresie.

Wierzymy, że tendencja wzrostowa utrzyma się jak najdłużej!

Źródło: https://msdynamicsworld.com/story/ignite-2019-microsoft-has-doubled-production-customers-dynamics-365-finance-operations-last

Microsoft Dynamics numerem 1 pod względem ceny i szybkości wdrożenia!

Miło nam poinformować, że system ERP Microsoft Dynamics został uznany jako najlepszy pod względem ceny oraz czasu wdrożenia.

Panorama Consulting Group opracowała coroczne analizy w celu porównania „tytanów” z branży oprogramowania dla przedsiębiorstw: SAP, Oracle, Microsoft i Infor.

Raport analizuje zebrane odpowiedzi z ankiety porównawczej ERP między listopadem 2018 i wrześniem 2019. Zestaw danych obejmuje 134 respondentów, którzy wybrali lub wdrożyli rozwiązania ERP SAP, Oracle, Microsoft lub Infor. Analiza jest oparta na różnorodnych rozwiązaniach i aspektach oferowanych przez wymienionych czterech dostawców.

Warto podkreślić, że Panorama Consulting Group nie jest w żaden sposób powiązana z SAP, Oracle, Microsoft, Infor lub innym dostawcą oprogramowania lub sprzedawcą.

Biała lista podatników VAT dla Dynamics AX/365

Od 1 września 2019r. obowiązują przepisy związane ze zmianami w ustawie o podatku od towarów dotyczące tzw. Białej listy podatników VAT. W związku z tym, miło nam poinformować, że jako firma Integris, mamy przygotowane rozwiązanie “Biała Lista Podatników dla Microsoft Dynamics AX/365”.

Biała lista zawiera wiele rozproszonych wcześniej danych o podatnikach, w tym również numery rachunków bankowych przedsiębiorców, na które kontrahenci powinni dokonywać wpłat (są to konta wpisane w zgłoszeniu identyfikacyjnym/aktualizacyjnym NIP lub CEIDG). Na Białej liście podatników będą mogły być umieszczane wyłącznie rachunki rozliczeniowe. Ma to na celu wyeliminowanie procederu płatności na rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące białej listy podatników w Dynamics AX – skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów. Zapraszamy do współpracy.

Proponujemy także zapoznać się z pozostałymi rozwiązaniami dodatkowymi naszej firmy.

Kolejny klient rozpoczął pracę z Dynamics 365 for Finance and Operations “w chmurze”

Z początkiem czerwca nasz kolejny klient rozpoczął użytkowanie produkcyjne systemu Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations w formule SaaS (“w chmurze”). Jest to nowoczesna polska firma produkcyjna z branży produkcji meblarskiej posiadająca spółkę handlową w Niemczech. Głównym celem wdrożenia była maksymalna automatyzacja procesów, w szczególności w obszarze planowania i harmonogramowania produkcji oraz procesów międzyfirmowych. Wdrożenie trwało niecałe 5 miesięcy i było w całości realizowane przez Integris Systemy IT Sp. z o.o.

Partner Integris światowym liderem usług Microsoft Dynamics 365

Miło nam poinformować, że partner firmy Integris, z aliansu DynamicsPact, firma Avanade została nazwana liderem globalnego rynku usług związanych z Microsoft Dynamics 365. Badanie zostało przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą Forrester. Poniżej prezentacja wyników badań – zgodnie z metodyką firmy Forrester im firma jest prezentowana bliżej prawego górnego rogu tym lepiej.